Šveicarijoje pristatyta Lietuvos patirtis ir pasiekimai automatizuotai kuriant kartografinius duomenis bei žemėlapius

GIS-Centro Erdvinių duomenų skyriaus vedėja L. Papšienė, Kartografijos grupės vadovas J. D. Budrevičius bei NŽT Geodezijos, erdvinės informacijos ir kartografijos skyriaus vyr. specialistė E. Šleiterytė-Vilūnienė birželio 15–16 d. dalyvavo ESRI organizuotame valstybinių kartografavimo įmonių (naudotojų) grupės susitikime duomenų generalizavimo klausimais.

Susitikimas šiemet vyko Šveicarijoje (Ciuriche), turinčioje ilgametę patirtį topografinių žemėlapių kūrime, jų vizualizavimas yra saugomas kaip Šveicarijos kultūros paveldas.

Šiame susitikime dalyvavusios šalys pristatė veiklas ir sprendimus kuriant skirtingų mastelių topografinius duomenis ir žemėlapius.

Lietuviai, kartu su keliomis kitomis Europos šalimis (Olandija, Šveicarija, Jungtine Karalyste, Airija, Austrija) pristatė jau įgyvendintus inovatyvius duomenų ir žemėlapių automatizuoto paruošimo procesus.

Lietuvoje sukurtos GDR50LT duomenų ir TOP50LKS žemėlapių paruošimo technologijos leidžia taupyti resursus ir lėšas, greičiau ir efektyviau atlikti duomenų atnaujinimo darbus, nei anksčiau.

Atnaujinti GDR50LT duomenys ir TOP50LKS žemėlapiai yra pasiekiami visiems Lietuvos erdvinės informacijos portale geoportal.lt.