Titulinis Svetainės struktūra Rašykite mums Spausdinimo versija
English
INSPIRE-2
TIIIS
ORT10LT 2015-2017
KŽS_DR5LT atnaujinimas
KŽS_DR5LT modeliai
TOP50LKS, TOP50LKS-SR atnaujinimas
EDRP
Vykdyti projektai
Nekomerciniai projektai
REGISTRUOTIEMS LANKYTOJAMS
REGISTRUOTIEMS LANKYTOJAMS
Vartotojo vardas:
Slaptažodis:
Projektai
EDRP
EDRP

Metai: nuo 2015 m. ir vykdomas šiuo metu
Projekto pavadinimas: Lietuvos Respublikos teritorijos geografinių vietovardžių erdvinio duomenų rinkinio elektroninės paslaugos atnaujinimas (toliau-EDRP) 

EDRP projektas apima:
1. Vietovardžių EDRP struktūros atnaujinimą ir rinkinio papildymą naujais vietovardžių duomenimis;
2. Funkcionalumo, skirto skaitmeninės (su koordinačių sistema susietos) kartografinės medžiagos, kurios pagrindu įvedami vietovardžiai, sukūrimą;
3. Funkcionalumo, skirto skaitmeninės kartografinės medžiagos pateikimui į Geodezinės ir kartografinės medžiagos fondą, sukūrimą.

Vietovardžių EDRP sudarymo ir publikavimo bei administravimo komponentė yra pasiekiama Lietuvos erdvinės informacijos portalo žemėlapių naršyklėje adresu http://www.geoportal.lt/map (toliau – LEI portalas).

Projekto tikslai
Išplėsti LEI portale Vietovardžių EDRP struktūrą ir turinį, siekiant išsaugoti Lietuvos gyvenamųjų vietovių vardus (istorinius vietovardžius). Padaryti naudotojui patogesnę vietovardžių geografinių duomenų įvedimo sąsają, kuri būtų efektyvi tais atvejais, kai įvedama daug duomenų, jų ieškant istoriniuose kartografiniuose šaltiniuose.

Projekto uždaviniai
Atnaujinti ir papildyti istorinių vietovardžių EDRP struktūrą ir turinį bei sukaupti pradinį rinkinį istorinių ir kitų, oficialiuose šaltiniuose nekaupiamų, vietovardžių duomenų. Vietovardžių EDRP įvedimo sąsają pritaikyti vietovardžiams patogiai ir įvesti iš LEI portale publikuojamų ar naudotojo turimų rastrinių žemėlapių, ar kitų skaitmeninių informacijos šaltinių. Publikuoti atnaujintą Vietovardžių EDRP LEI portale. Dokumentuoti Vietovardžių EDRP sudarymo paslaugas.

Projekto rezultatai:
1. Atnaujinta ir papildyta Vietovardžių EDRP.
2. Vietovardžiams įvesti pritaikyta Vietovardžių EDRP įvedimo sąsaja.
3. Sukurtas funkcionalumas, skirtas skaitmeninės ir su koordinačių sistema susietos kartografinės medžiagos, kurios pagrindu įvedami vietovardžiai, įkėlimui.

Reikalavimai rezultatams:
1. Vietovardžių EDRP DB struktūra papildyta istorinio vietovardžio duomenų šaltinio ir laiko atributais;
2. Vietovardžių EDRP turi būti papildyta randant ir įvedant 1940-1990 m. panaikintų gyvenviečių vietas ir pavadinimus, nuorodas į kuriuos galima rasti oficialiuose dokumentuose (įvedama ne mažiau kaip 300 vietovardžių)
3. Vietovardžių EDRP turi būti papildyta Lietuvos etnografinių regionų ir pagrindinių istorinių regionų, pateiktų Lietuvos nacionaliniame atlase ribomis ir pavadinimais (įvedama ne mažiau kaip 100 vietovardžių)
4. Vietovardžių EDRP turi būti papildyta Lietuvos nacionaliniame atlase pateiktų pagrindinių reljefo objektų ribomis ir pavadinimais (įvedama ne mažiau kaip 40 vietovardžių)
5. Turi būti sukurtas funkcionalumas, suteikiantis naudotojui galimybę pasinaudojant kartografiniais šaltiniais, susietais su koordinačių sistema, kaip pagrindu skaitmeninant vietovardžių informaciją, įvesti:
 Vietovardžių EDRP aplinkoje turi būti galimybė įkelti LEI portale publikuojamą geodezinę, kartografinę ir žemės tvarkymo grafinę medžiagą
 Vietovardžių EDRP aplinkoje turi būti galima įkelti naudotojo LEI portale su geografinėmis koordinatėmis susietą skaitmeninį kartografinį šaltinį
 Įvedant vietovardžių duomenis vieną kartą įvestas šaltinio duomenų atributas turi būti kartojamas automatiškai, kol duomenys įvedami iš to paties šaltinio.
6. Turi būti sukurtas funkcionalumas, leidžiantis naudotojui pateikti savo turimą skaitmeninį kartografinį šaltinį Geodezinės ir kartografinės medžiagos fondo duomenų rinkinio papildymui:
 Naudotojas turi galėti pateikti Geodezinės ir kartografinės medžiagos fondui savo LEI portale su geografinėmis koordinatėmis susietą žemėlapį
 Teikiant žemėlapį Geodezinės ir kartografinės medžiagos fondui naudotojas turi turėti galimybes kartu pateikti žemėlapio aprašymą, metus, nurodyti šaltinį
 Geodezinės ir kartografinės medžiagos fondo administratoriui patvirtinus naudotojo pateikto žemėlapio tinkamumą jis automatiškai pradedamas publikuoti Geodezinės ir kartografinės medžiagos fonde bei gali būti panaudojamas istorinių vietovardžių informacijai įvesti
7. Vietovardžių EDRP įvedimo sąsają pritaikyti istoriniams vietovardžiams patogiai rasti ir įvesti iš LEI portale publikuojamų ar naudotojo turimų rastrinių žemėlapių ar kitų rastrinių informacijos šaltinių.

Kontaktai

 

Projekto užsakovas:
Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos
Gedimino pr. 19
LT-01103 Vilnius
Lietuva
Tel. (8 ~ 5) 239 1307
Faks. (8 ~ 5) 239 1331
El.p.: nzt@zum.lt


Projekto vykdytojas:
Valstybės įmonė Distancinių tyrimų ir geoinformatikos centras „GIS-Centras“
Sėlių g. 66
LT-08109 Vilnius
Lietuva
Tel.: (8 ~ 5) 272 4741, (8 ~ 5) 273 1058
El. p.: info@gis-centras.lt


 


į viršų
VĮ "GIS-Centras" Sėlių g. 66,
LT-08109 Vilnius
Lietuva
Tel.: (8~5) 2724741, (8~5) 2731058
Mob. tel.: +370 626 99955
El. paštas: info@gis-centras.lt
Parduotuvė "Žemėlapių pasaulis" Sėlių g. 66,
LT-08109 Vilnius
Lietuva
Tel.: (8~5) 2754112
El. paštas: mapstore@gis-centras.lt