Titulinis Svetainės struktūra Rašykite mums Spausdinimo versija
English
Renginiai 2016 m.
REGISTRUOTIEMS LANKYTOJAMS
REGISTRUOTIEMS LANKYTOJAMS
Vartotojo vardas:
Slaptažodis:
Elektroninis paštas:
Naujienos
2016-08-23 »» In Memoriam. Mindaugas Pažemys

2016 m. rugpjūčio 10 d. netikėta lemtis iš mūsų atėmė mielą kolegą ir bičiulį, ilgametį VĮ Distancinių tyrimų ir geoinformatikos centro „GIS-Centras“ darbuotoją, direktoriaus pavaduotoją gamybai ir technologijoms Mindaugą Pažemį. Šių metų spalio mėn. jam būtų suėję 41 metai.

Mindaugas Pažemys gimė 1975 m. spalio 21 d. Vilniuje. Pirmieji metai mokyklos suole prabėgo Vilniaus A. Vienuolio vidurinėje mokykloje. Po kelerių metų, šeimai persikėlus į Justiniškes Mindaugas pradėjo lankyti Vilniaus 57-ąją vid. mokyklą. 1993 metais įstojęs mokytis širdžiai artimos geografijos į Vilniaus Universiteto Gamtos fakultetą 1997 metais sėkmingai baigė geografijos (kartografijos) bakalauro studijas, o 1999 metais įgijo bendrosios geografijos ir kraštotvarkos magistro kvalifikacijos laipsnį. Grupės draugai jį prisimena kaip be galo draugišką, linksmą ir žingeidų studentą, puikiai žinantį ko gero visų Lietuvos miestelių, upių ir upelių vietas ir pavadinimus.
1994 metų lapkričio 18 dieną dar būdamas studentas Mindaugas pradėjo dirbti VĮ Distancinių tyrimų ir geoinformatikos centre „GIS-Centras“ operatoriumi. Iniciatyvus, darbštus ir veiklus Mindaugas įmonėje perėjo beveik visus karjeros laiptelius. Pradedantiems savo darbinę karjerą jaunuoliams jis dažnai minimas kaip sektinas pavyzdys žmogaus, kuris moka nustatyti tikslus ir jų atkakliai siekti.
Mindaugas buvo vienas iš įmonės varikliukų – idėjų generatorius, projektų iniciatorius ir įgyvendintojas. Mindaugas daug triūso įdėjo sudarant ir vystant ir Lietuvoje pirmuosius kartografinių duomenų rinkinius, ir šiuolaikinius įvairių mastelių georeferencinių erdvinių duomenų rinkinius, įgyvendinant Lietuvoje INSPIRE direktyvą, kuriant ir plėtojant Lietuvos erdvinės informacijos infrastruktūrą ir Lietuvos erdvinės informacijos portalą www.geoportal.lt, vykdant inovatyvius ir Lietuvai svarbius projektus. Mindaugas yra prisidėjęs prie Visuotinės lietuvių enciklopedijos kūrimo, organizavo įvairius informacinius renginius, kaip socialinis partneris dalyvavo rengiant ir vykdant Vilniaus universiteto Kartografijos magistro studijų programą. Mindaugas buvo Lietuvos kartografų draugiją įkūrusios iniciatyvinės grupės narys.
Jis nesavanaudiškai dirbo, kad geografinių duomenų produktai ir paslaugos būtų kokybiški ir kuo naudingesni Lietuvos žmonėms. Mindaugas nesakydavo „per sunku“ ar „neverta“, jis sakydavo „turime tą daryti“ ir dažniausiai tai pavykdavo. Jam buvo svarbūs tobulėjimą skatinantys projektai ir iniciatyvos, visuomeninė veikla.
Mindaugas Pažemys buvo tikras Geografas – ne tik plačiomis žiniomis, bet ir išskirtiniu aplinkos ir žmogaus joje pajautimu. Mokėjo matyti žmonėse geriausias jų savybes ir slypintį potencialą, vienyti komandas ir palaikyti jų dvasią. Šalia Jo buvo lengva įžvelgti dalykų esmę. Būdamas tikras kartografijos ir GIS profesionalas jis pastūmėjo ne vieną jauną žmogų susieti savo ateitį su žemėlapiais, o GIS specialistus – su GIS-Centru. Didžiulis noras dalintis žiniomis viliojo Mindaugą į mokslinį darbą, kuriam, deja, nebeužteko laiko...
Laisvalaikiu Mindaugas pasinerdavo į savo didžiąją aistrą – muziką. Lyderis iš prigimties, jis subūrė bendraminčių komandą, tapo didžiausio Lietuvoje elektroninės muzikos festivalio organizatoriumi, daugelio muzikinių renginių ir projektų koordinatoriumi bei įkvėpėju. Keliautojas Mindaugas aplankęs ne vieną pasaulio kampelį, nepamiršdavo ir Lietuvos gražių miškų, ežerų, pajūrio ir taip mylimų Neringos kopų.
Mindaugo širdis iš tiesų buvo didelė. Ja dalinosi su savo Tėveliais, jaunesniuoju broliu Vyteniu ir jo šeima, bičiuliais ir kolegomis... Gaila, kad jos neužteko Jam pačiam. Mindaugas – neeilinė asmenybė, kuri visuomet liks mūsų visų prisiminimuose, kaip darbštus, be galo drąsus, nenustygstantis vietoje ir besidžiaugiantis kiekviena gyvenimo akimirka žmogus. Liūdime kartu su šeima ir draugais, kad likimas lėmė Mindaugui taip anksti palikti gyvenimą.

VĮ „GIS-Centras“ kolektyvas

 

 


«« atgal

į viršų
VĮ "GIS-Centras" Sėlių g. 66,
LT-08109 Vilnius
Lietuva
Tel.: (8~5) 2724741, (8~5) 2731058
Mob. tel.: +370 626 99955
El. paštas: info@gis-centras.lt
Parduotuvė "Žemėlapių pasaulis" Sėlių g. 66,
LT-08109 Vilnius
Lietuva
Tel.: (8~5) 2754112
El. paštas: mapstore@gis-centras.lt