Titulinis Svetainės struktūra Rašykite mums Spausdinimo versija
English
Renginiai 2016 m.
REGISTRUOTIEMS LANKYTOJAMS
REGISTRUOTIEMS LANKYTOJAMS
Vartotojo vardas:
Slaptažodis:
Elektroninis paštas:
Naujienos
2006-11-28 »» Pasirašyta LGII projekto informacinių sistemų sukūrimo ir įdiegimo paslaugų teikimo sutartis

VĮ Distancinių tyrimų ir geoinformatikos centras „GIS-Centras" pasirašė daugiau nei 9 mln. litų vertės paslaugų teikimo sutartį su UAB „Hnit-Baltic“ dėl Lietuvos geografinės informacijos infrastruktūros (LGII) informacinių sistemų sukūrimo ir įdiegimo. LGII informacines sistemas „Hnit-Baltic“ kurs kartu su jungtinės veiklos pagrindu veikiančiomis įmonėmis UAB „Alna Software“, UAB „Sintagma“ ir UAB „Informacinės technologijos“.

Įgyvendinus visą daugiau nei 17 mln. litų vertės projektą bus sukurta moderni, visą šalį apimanti geografinės informacijos perdavimo sistema, jungianti svarbiausių valstybės geografinių duomenų bazių, registrų, kadastrų teikėjus. Taip pat bus sukurtas vienas bendras nacionalinis geografinės informacijos interneto portalas, kuriame vyks apsikeitimas svarbiausiais Lietuvos geografiniais duomenimis. Projektą remia Lietuvos Respublika ir iš dalies finansuoja ES Struktūriniai fondai.

Numatoma projekto trukmė – 1,5 metų. „Šis projektas yra nepaprastai svarbus Lietuvai. Jo metu bus sukurta ilgalaikė Lietuvos geografinės informacijos valdymo strategija, metodologija ir priemonės valstybės geografiniams duomenims kaupti, tvarkyti, derinti tarpusavyje ir Internetu teikti visiems naudotojams“, – sako Mindaugas Pažemys, LGII projekto vadovas, VĮ „GIS-Centras“.

Anot jo, tarptautiniais geografinių duomenų standartais pagrįsta duomenų sistema bus naudinga valstybės valdžios ir savivaldybių institucijoms, verslo įmonėms, mokslo įstaigoms ir visiems Lietuvos gyventojams, norintiems gauti įvairius tarpusavyje suderintus geografinius duomenis ir jų naudojimą palengvinančias elektronines paslaugas.

„GIS-Centro“ užsakymu „Hnit-Baltic“ kartu su jungtinės veiklos pagrindu veikiančiomis įmonėmis sukurs duomenų bazes ir taikomąsias programas, įdiegs technologinę infrastruktūrą, harmonizuos ir restruktūrizuos geografinius duomenis bei sukurs metaduomenis. Be to, bus modernizuota ir išplėsta jau egzistuojanti Lietuvos automobilių kelių informacinė sistema (LAKIS), miškų valstybės kadastro GIS, taip pat parengti ir įgyvendinti detalūs didelio miesto teritorijų planavimo administravimo ir duomenų kadastro, paviršinio vandens telkinių ir kitų geoinformacinių sistemų, reikalingų pilnaverčiam LGII funkcionavimui, projektai.

Sistemoje bus galima rasti naujausius ortofotografinius ir kosminio vaizdo žemėlapius, Lietuvos georeferencines duomenų bazes, adresų ir juridinių asmenų registro, nekilnojamojo turto kadastro ir registro viešuosius duomenis bei duomenis apie valstybinės reikšmės kelius ir tiltus, miškus, saugomas teritorijas, pavojingus objektus, taip pat standartizuotus metaduomenis – informaciją apie tų duomenų aprėptį, naujumą, kokybę ir naudojimo sąlygas. Be to, bus galima naudotis el. paslaugomis: pagal įv. kriterijus ieškoti geografinės ir kitos susijusios informacijos, peržiūrėti ir atsispausdinti pasirinktą žemėlapį, konvertuoti duomenis ir pakeisti koordinates, atlikti geografinę analizę, suformuoti duomenų rinkinį ir atsisiųsti norimu pavidalu ir kt.

VĮ „GIS-Centras“ projektą vykdo kartu su Nacionaline žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos, VĮ „Registrų centras“, Aplinkos apsaugos agentūra, Lietuvos geologijos, Valstybine miškotvarkos, Valstybine saugomų teritorijų tarnybomis prie Aplinkos ministerijos, Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentu prie Vidaus reikalų ministerijos ir Vilniaus miesto savivaldybės administracija.

Apie UAB “Hnit-Baltic”:
1993 m. įkurta ir 2006 m. rugsėjo 1 d. iš UAB „Hnit-Baltic Geoinfoservisas“ į UAB “Hnit-Baltic” pavadinimą pakeitusi bendrovė yra įgaliota „ESRI Inc.“ kompanijos atstovė bei didžiausia GIS sprendimų teikėja Baltijos šalyse. Bendrovės paslaugomis naudojasi daugiau kaip 400 užsienio ir Lietuvos organizacijų. Bendrovės įstatinis kapitalas – 1,545 mln. Lt. 2005 metais konsoliduotos pajamos iš veiklos sudarė 13,0 mln. Lt. Nuolat auganti privataus kapitalo įmonė Baltijos šalyse veikia per dukterines įmones “Envirotech” (Latvijoje) ir “AlphaGIS” (Estijoje), pasaulyje – tiesiogiai per savo 28-ių atstovų tinklą. www.hnit-baltic.lt

Apie VĮ „GIS-Centrą“:
Valstybės įmonė Distancinių tyrimų ir geoinformatikos centras “GIS-Centras” teikia skaitmeninių ir analoginių žemėlapių bei jų duomenų bazių platinimo ir priežiūros paslaugas: projektuoja, diegia ir techniškai palaiko geoinformacines sistemas; kuria, atnaujina ir platina geoinformacines duomenų bazes; tvarko georeferencinio pagrindo duomenis. www.gis-centras.lt


Daugiau informacijos:
Mindaugas Pažemys, VĮ „GIS-Centras“, LGII projekto vadovas


«« atgal

į viršų
VĮ "GIS-Centras" Sėlių g. 66,
LT-08109 Vilnius
Lietuva
Tel.: (8~5) 2724741, (8~5) 2731058
Mob. tel.: +370 626 99955
El. paštas: info@gis-centras.lt
Parduotuvė "Žemėlapių pasaulis" Sėlių g. 66,
LT-08109 Vilnius
Lietuva
Tel.: (8~5) 2754112
El. paštas: mapstore@gis-centras.lt